A KDYŽ MÁM HRAVOU…

Předpokládám, že většina z vás ví, kdo je to Calin Panfili. Chodí po škole se sluchátkama a s nikým se nebaví. Calina spolu se všemi čtvrťáky letos čeká maturita a po velkém úspěchu jeho tracku Playtime jsme se s ním rozhodli udělat rozhovor dřív, než se nám definitivně ztratí v záři hudebního průmyslu, kam bezpochyby a úspěšně míří.
calin
Ahoj Caline, hned ze začátku ti musím pogratulovat, je fakt drsný jakej má Playtime úspěch a jaká je na to obrovská odezva.
Děkuju, je to neuvěřitelný, no.

 

Překvapilo tě, že to s takovou rychlostí získalo takovej hype, nebo jsi tak nějak čekal, že tím, žes to vydal pod Comebackgangem, tak se to rozjede rychle?
Věděl jsem, že základ, když to bude pod Comebackgangem, je, že to bude lepší start než to, co teď mám, ale jelikož je tam i další nový člen, Marko Damian, kterej má dejme tomu kolem dvaceti tisíc zhlédnutí, tak jsem taky čekal, že to bude taky takový pohřbený. Potom se to ale rozjelo, no.

A když už jsme u Comebackgangu, CBG tě přímo oslovili?
No, oslovil mě přímo Lukáš, tedy Pil C. Měl jsem ho v přátelích hrozně dlouho a on potom narazil na nějaký náhodný video, napsal mi, jestli bychom se nemohli vidět a sešli jsme se na backstagy na jednom koncertě, tam jsme spolu pofelili a pak mi to nabídl a já jsem to vzal.

 

Playtime vznikal přímo pod CBG?
To ne. Playtime měl vzniknout pod náma, ale potom mi Lukáš nabídl, že bych to už mohl vydat pod CBG. Nebyl to vyloženě track, na kterým je hodně práce, spíš taková chytlavá blbost, ale řekl jsem si, že by to mělo určitě větší dosah, tak jsem řekl, proč ne, a dal jsem to přímo pod Comebackgang.

 

Já jsem četl na internetu, že to není úplně směr, jakým se chceš vydávat dál.
To ne, rozhodně.

 

A máš už nějaký plány, kam zhruba se chceš ubírat?
Nevím, jestli jsi slyšel, že dělám takový alternative R&B, ale občas se s klukama prostě urvem a uděláme nějakou blbost. Tuhle blbost mi čirou náhodou nahráli, to bylo připravený tak za pět minut. Když jsme to ale někomu pustili dvakrát, ten člověk si to zpíval celej týden. Řekli jsme si proč ne, ale pořád bych se chtěl pohybovat spíš v tom směru, co tady nikdo nedělá, což je právě alternative R&B a něco takového hlubšího. Pravda je, že věci jako Playtime tady taky nikdo nedělá, ale nevím, jestli jsem připravenej dělat tady tohle. [smích]

 

Předpokládám, že jsi četl to jedno přiznání, co je na tebe hodně zaměřený.
[Vilém si neuvědomil, že děláme rozhovor a chtěl se přidat] Jo kámo, úplnej diss to tam, nějakej kluk ze čtvrťáku, co dělá písničky na youtube [lusknutí a ukázání na Calina].
Jaká byla tvoje reakce?
Moje rekace? Je to vtipný, jakože všechno šlo tak ráz na ráz a všichni mě najednou začali řešit. Nevím, jestli jsi četl ty komentáře pod tím videem, ale tady tohle je úplně nic, oproti tomu, co jsem se dočetl tam. Na tohle jsem vůbec nedával důraz.

 

Říká se, že kontroverzní reakce jsou nejlepší marketing a ty komentáře o tom dobře vypovídají.
Jo, je to docela vtipný. [smích]

 

Vystupoval jsi někdy / plánuješ vystupovat živě?

No, už jsem vystupoval a byl to teda propadák. Bylo to na Faválu, pro třináctiletý a bylo to takový blbý, no. Jak jsem přišel s něčím novým, tak mě tam vypískali, kluk tam dokonce zezadu zařval „táhni do p*dele, ty buzerante“ a tak, no – to tam vlastně nemůžeš dát.

[Smích] Já to kdyžtak nějak zahvězdičkuju.
Teď jak jsem se trochu vytáhl, tak už mám domluvený i další koncerty, nějaký festival, nějaký akustiky, takže to vystupování určitě součástí bude.

 

Prozraď, máš už teď v rozšířenější produkci nějakej novej track?
Teď teda hlavně píšu, ale mám. S jedním zpěvákem, docela známým, asi bych neměl práskat jméno, nicméně mám věci v plínkách, rozdělané a mám vizi, tak do toho musím kopnout, aby se to zas trochu rozjelo.

 

Tohle je spíš vtip, ale jak často posloucháš svoji vlastní hudbu, třeba na Spotify?
Upřímně? Vždycky jednou minimálně si něco svého pustím. [smích]

 

Ke mně se dostal tady ten screenshot.
15977799_681765451995533_160385247282871952_n[Smích] Jak se to k tobě dostalo? Ze mě si právě hodně dělají p*del kamarádi a posílají mi screeny, že poslouchám sám sebe. Já se rád ocením za to, když to dělám dobře. Nechci vypouštět věci, co nejsou dělaný tak, aby se mi líbily. Vydávám to s tím, že se to dostalo do fáze, která se mi líbí, tak proč bych si to neposlechl.

 

Poslední dvě otázky, obě se tykají Playtime, jak dlouho, produkčně bez psaní, to zabralo, než se to dostalo do fáze, kde existuje klip i písnička?
[Smích] Dva týdny. Bylo to ráz na ráz. Text jsme dělali z prdele s kamarády a já si pak našel nějakej random beat, nahráli jsme to jeden večer, za dva týdny jsem měl domluvený točení a ten večer už to bylo hotový a už jsme to chystali. Bylo to těsně před Paradise, tak jsme byli rádi, že máme něco, čím to pak můžeme zase nakopnout.

 

Jasný. Poslední otázka: Kdyby ses mohl vrátit v čase a do toho klipu mohl přidat jednoho učitele, co by s váma tancoval, kdo by to byl?
S kým bych si zatančil? Ty kráso. Určitě by tam mezi nás zapadl Jadva.[smích] Stoprocentně. Teda ještě jako Vařmen, ale toho tam nepište, prosím. Ale abych míň urazil ostatní učitele, Jadva je taková povaha, i oblečenej, že by tam mezi nás zapadl.

 

Tak my ho tam třeba nějak přifotošopujem. Tohle je ode mě všechno, díky moc.
V pohodě, snad z toho něco vyčaruješ.

 

Jo, já z toho něco vytahám, vytrhnu všechno z kontextu, abys vypadal jako ten arogantní debil, za kterýho tě mají.
Jo, přesně to jsem potřeboval, dík.

 

Ptal se Martin Modrý.