Být gay na Jarošce

Včera byl v Americe National Coming Out Day, který se i přes svůj přívlastek „národní“ slaví skoro na celém světě. I přes to, že jeho podstatou není řešit jen problematiku coming outu, vzpomněl jsem si dneska na to, že je to přesně dva roky, co jsem si prošel tím svým.

milencisemilujou
„Adame, chytíš mě za ruku? Potřebuju fotku.“ — „Ok.“

Takže: Jmenuji se Martin Modrý a identifikuji se jako gay. Pokud jste to nevěděli, teď už to víte. Váš život už nikdy nebude jako dřív. Ve školním časopisu píšu do rubriky Lehce problematické, i když by mě pravděpodobně většina z učitelů označila za těžce problematického studenta. Proč vám to říkám? Mluvím o tom proto, že bych tenhle článek moc rád zařadil do rubriky, ve které mluvím o problémech na škole. Moc rád bych si stěžoval na to, jak mě všichni šikanují a soudí za to, koho miluji, jak mě bijí a jak mě učitelé ponižují před celou třídou. Psát takové články je jednoduché, jenže v tomto případě by jednoduše nic z toho nebyla pravda.
Minulý rok jsme v rámci časopisu udělali průzkum sexuality na škole, kterého se zúčastnilo sto třicet studentů z různých ročníků. I přes to, že se tedy jedná o necelou čtvrtinu školy a některé odpovědi nemusely být pravdivé, získali jsme statistiku, která mi osobně nepřijde zcela nereálná. Ukázalo se na ní, že lidí, identifikujících se jako LGBT+ (Lesby, Gayové, Bisexuálové, Transsexuálové aj.) je na škole značný počet a nejen že tu s námi studují, ale také mají poměrně jasno v tom, jakým způsobem se identifikují.
graf
A tak se tedy dostávám zpět k tomu, za co jsem a vždy budu této škole nevýslovně vděčný. Jaroška má rozhodně své chyby. V některých ohledech dokáže být zkostnatělá a nepřizpůsobivá novým nápadům a ideálům nových generací. Nicméně, z mé osobní zkušenosti, je to jedna z nejvíc akceptujících komunit, ve které jsem se kdy pohyboval a to ať ze strany studentů, nebo (s výjimkami) profesorů. Jen tak dál.
Jo a ještě něco. Všichni heteráci teď zavřete oči, tohle je jenom mezi námi LGBT: Ať už jste před coming outem, po coming outu, nebo vlastně pořádně nevíte (což je v pohodě), chtěl jsem jen říct, že máte všechen čas světa na to, abyste přišli na to, kdo jste a koho budete milovat. No, a když na to přijdete a budete chtít jít s pravdou ven (nebo ne, což je taky v pohodě), bude tu vždy spousta lidí, kteří vás vezmou přesně takové, jací jste. ♥

 

PS.: Pokud potřebujete pomoct, nebo poradit, tady je několik užitečných zdrojů:

 

Nebo mi vždycky můžete napsat na: tenmodrasek@gmail.com

Comments are closed.